Upravit stránku

Dostihy

Od 30. srpna 1847 byl rozvoj Waregemu z malé vesnice až po město úzce spjat s koňmi. V tento den se v centru obce konal první závod, který iniciovali Felix De Ruyck a Jules Storme. Tímto se zrodily dostihy ve Waregemu, které byly velice oblíbené místními lidmi hned od začátku svého vzniku. V roce 1855 se dostihy ve Waregemu přestěhovaly na louky u Holstraatu, kde se dnes nachází Gaverbeekské závodiště. Byly tím založeny pravé dostihy, jejichž vrcholem byly skoky přes potok Gaverbeek. Od té doby se dostihy ve Waregemu staly skutečnou atrakcí a podívanou. Tento vývoj pokračuje dodnes. Waregem nyní hostí každoročně jezdecké závody, dostihy, doprovodné soutěže, parkury, koňské zkoušky a různé veřejné akce.

DOSTIHY VELKÉ FLANDERY

Waregemské dostihy se od roku 1847 staly akcí, kterou nesmíte zmeškat. Na konci devatenáctého století se všechny hlavní stáje v okolí Waregemu účastnily dostihů Velkých Flander. Dnes, Waregemské dostihy hostí více než 40 000 návštěvníků, kteří se vždy sejdou na Gaverbeekském závodišti. Tyto koňské dostihy se konají každý rok první úterý po poslední srpnové neděli. V tento den se konají dostihy a závody, avšak absolutním vyvrcholením je velký závod Velkých Flanderů. Kurz hlavního závodu zahrnuje skoky jako Irské rameno, otevřený příkop, příkop s překážkou, Bretonskou zeď a ... Gaverbeek. Potok je nejméně sedm a půl metru široký a vždy způsobí senzaci. Je to také velmi technická překážka. Žokej musí přistupovat správně k této překážce, tak, aby se vyhnul mokrému dosednutí. Tohoto závodu o délce 4600 metrů se mohou zúčastnit pouze nejlepší koně a žokejové, nejlepšího čeká na konci závodu odměna 100 000 euro.
Mezi legendárními vítězi velkého závodu jsou mimo jiné Red Path (7 vítězství mezi 1887 a 1896) a Taupin Rochelais (4 vítězství od 2015 do 2018).

GAVERBEEK ZÁVODIŠTĚ

Gaverbeekské závodiště má rozlohu 17 hektarů. Hlavní vchod z ulice Holstraat je jen pár set metrů od centra města. Závodní dráha byla poprvé v akci v roce 1858. Od té doby se její vzhled během let zcela změnil. Místo se stalo víceúčelovým jezdeckým sportovištěm s dokonalou infrastrukturou pro mnoho disciplín a typů výcviku. Od května do září se zde konají každý víkend závody a dostihy. Hipodrom je také vybaven různým zařízením, jako je například trať po každé počasí. Mimochodem, věděli jste, že koně ve Waregemu běží ve směru hodinových ručiček, na rozdíl od všech ostatních závodních tratí?
Nová budova tzv. tribuny HIPPO.LOGGIA (2016) je zároveň komerčním sídlem místa. Najdete zde návštěvnické centrum HIPPO.WAR spolu s restaurací, funkčními místnostmi atd.
Gaverbeekské závodiště sousedí s centrem Sport.Vlaanderen východní stranou. Toto jezdecké sportovní centrum má stáje, vnitřní a venkovní trasy, hotel a další.
Celkově vzato tato zařízení zajistila Waregemu slávu a je vnímán jako centrum jezdeckého sportu v Belgii.
Můžete navštívit Gaverbeekské závodiště také s městským průvodcem.