Upravit stránku

Europejskie miasto koni

Unikalny tytuł Europejskie miasto koni przekazują sobie miasta stowarzyszone w EURO EQUUS od 2016 roku. To przechodnie wyróżnienie jest zarejestrowane przez Komisję Europejską i mogą z niego korzystać tylko miasta należące do sieci EURO EQUUS, to znaczy miejscowości o silnych tradycjach wyścigowych lub tradycjach hodowli koni.

Być Europejskim miastem koni to nie tylko zaszczyt o dobre narzędzie marketingowe, jest to głównie zobowiązanie wobec posłannictwa EURO EQUUS, to znaczy zachowanie europejskiego dziedzictwa hodowli koni i jej dalsze wspieranie. Posiadacz tytułu na rok staje się centrum wydarzeń, na jego terenie powinno przebiegać wszystko ważne dotyczące tradycji jeździectwa i hodowli koni. Pierwszym posiadaczem tytułu był portugalski Golegã w 2016 r., rok później belgijski Waregem, w 2018 r. Hiszpański Jerez, aw tym roku wyimaginowane berło zostało przejęte przez polski Wrocław.

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona używa plików cookie do świadczenia usług, dostosowywania reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. Wyświetl szczegóły