Upravit stránku

Evropské město koní

Jedinečný titul Evropské město koní si předávají města sdružená v EURO EQUUS od roku 2016. Toto putovní ocenění je zaregistrováno Evropskou komisí a mohou jej tedy používat pouze města zapojená v síti EURO EQUUS, tedy sídla s hlubokou dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní.

Být Evropským městem koní není pouze čest a dobrý marketingový nástroj, je to hlavně závazek vůči poslání EURO EQUUS, tedy zachování evropského dědictví chovu koní a jeho další podpora. Nositel titulu se na rok stává středobodem dění, v jeho kulisách by se mělo odehrávat vše důležité, týkající se tradice jezdectví a chovu koní. Prvním nositelem titulu byla v roce 2016 portugalská Golegã, v roce 2017 belgický Waregem, dále rok 2018 patřil španělskému Jerezu, v roce 2019 převzala pomyslné žezlo polská Wrocław a konečně v roce 2020 zakončily tento cyklus Pardubice.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti