Upravit stránku

Hřebčíny

Ve stájích při vratislavském dostihovém závodišti chovají asi 200 koní určených pro výcvik a závody. Místní koně se ovšem neúčastní jen závodů ve Vratislavi – vyjíždějí i jinam, v Polsku i do zahraničí, kde často získávají vavříny.

Rok 2018 byl výjimečně bohatý na úspěchy mimo Wroclaw. Koně trénované v Partynici vyhráli na varšavském závodišti i sopotském hipodromu, ale nejcennější trofeje dovezli ze zahraničí. Za zmínku stojí především triumf závodního koně Fazza Al Khalediah na pařížském Longchampu; pro trenéra Michala Borkowského získal prestižní cenu G1 Qatar Arabian World Cup a částku 1 000 000 EUR; stejný kůň vyhrál i v Miláně.

Zarra vyhrála dostih v Berlíně a Inferna zase v českém Mostě; oba koně trénuje Robert Swiatek ve Vratislavi. Z jeho stáje pochází i Haad Rin, který vyhrál dvě mezinárodní ceny na vratislavském závodišti – Velkou Partynickou a Dostih Dolnoslezského vojvodství. 
 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti