Upravit stránku

Doprava

Pardubice jsou velmi dobře dopravní dostupné - vzdálenost od Prahy je pouhých 104 km. Město je železničním dopravním uzlem, na dálnici do Prahy se rychlostní silnicí dostanete do deseti minut a od roku 2018 se Pardubice pyšní také mezinárodním letištěm se zcela novým terminálem.

Pardubice jsou evropským železničním koridorem. Leží na koridorové trati Praha – Česká Třebová. Ve stanici Pardubice hlavní nádraží zastavuje mnoho mezinárodních vlaků a nabízí tak spojení do měst jako Berlín, Hamburk, Vídeň, Varšava, Bratislava, Žilina, Budapešť, Bělehrad a další.

Významným dopravním uzlem je i modernizované mezinárodní letiště Pardubice, které nabízí letecké spojení do Ruska, Anglie, Španělska a přes letní sezonu i do přímořských letovisek jako je například Burgas, Palma de Malorca, Antalye, Tunis a dalších.

V Pardubicích můžete vyzkoušet také říční plavbu na lodi Arnošt, plující po řece Labi. Loď funguje kromě vyhlídkových plaveb i jako součást městské hromadné dopravy na okraje Pardubic, plní také funkci restaurace.

Po městě samém a jeho okolí se můžete vydat pěšky i na kole. Kilometry cyklostezek podél řeky Labe pak baví také bruslaře.

Vyhledání dopravního spojení:
IDOS.cz (www.idos.cz)
Letiště (www.airport-pardubice.cz)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti