Upravit stránku

Turistické info

Pardubice  - město perníku, koní a sportu, je ideálním místem pro aktivní odpočinek, sport, relaxaci i zábavu. Po městě a jeho okolí se můžete vydat pěšky i na kole.

Naučná historická stezka Viléma z Pernštejna a stezka po stopách 2. světové války vás provedou historií města a zavedou do starobylých zákoutí, ale i velkých parků plných zeleně, na zdejší zámek, nebo třeba do tajného krytu v zámeckém rondelu.  Na bruslích nebo kole se můžete vydat po cyklostezce podél řeky Labe na hrad Kunětickou horu nebo do Perníkové chaloupky, kde se seznámíte s výrobou  a ochutnávkou místního perníku. Večer si můžete zpříjemnit ochutnávkou pivního speciálu devatenácti stupňového pardubického Portera nebo navštívit jednu z mnoha tradičních akcí, které se zde v průběhu roku pořádají. Do Pardubic můžete přijet kdykoliv a nudit se tu rozhodně nebudete.

Další informace a audio guidy Vám rádi poskytnou v místním turistickém informačním centru:

http://www.ipardubice.cz/

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti