Upravit stránku

Drezúra

Starokladrubský kůň byl po celá staletí účelově šlechtěn jako kočárový kůň pro císařský dvůr, ale své místo a využití si našel i v současné době.

Starokladrubští koně se skvěle hodí pro soutěže spřežení a klasickou drezúru. Kromě toho je starokladrubský kůň k vidění při různých slavnostech a kulturních akcích po celé České republice. Starokladrubského koně můžeme spatřit v ukázkách skokové čtverylky, voltiže s dětmi nebo barokního pas de deux v kostýmech. Starokladrubské koně je možné obdivovat i v rámci speciálních vystoupeních jakými jsou např. uherská pošta či pushball (koňský fotbal).

Pro svoji klidnou a vyrovnanou povahu jsou často využíváni pro hipoterapii a jsou ideálními partnery pro volnočasové ježdění. Starokladrubské koně můžeme ovšem potkat i v parcích a ve městech, jako jsou Pardubice, Ostrava či Praha, kde jsou koně využíváni pro pracovní účely u jízdní policie.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem (odkaz: http://www.nhkladruby.cz/)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti