Upravit stránku

Informacja turystyczna

Pardubice  - miasto pierników, koni i sportu, jest idealnym miejscem do aktywnego odpoczynku, sportu, relaksu i zabawy. Do miasta i jego okolicy można wybrać się pieszo lub na rowerze.

Historyczna ścieżka poznawcza Viléma z Pernštejna i ścieżka śladami II wojny światowej poprowadzą nas historią miasta do starodawnych zakątków, oraz wielkich parków pełnych zieleni, do tutejszego pałacu, albo do tajnego schronu w pałacowym rondelu.  Na łyżworolkach lub na rowerze można się wybrać ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Łaby na zamek Kunětická hora, lub do Chatki piernikowej, gdzie można się zapoznać z historią produkcji i skosztować pardubickiego piernika. Wieczór można urozmaicić degustacją piwnego specjału - dziewiętnastostopniowego pardubickiego Portera, lub odwiedzić jedną z wielu tradycyjnych atrakcji, które tu mają miejsce w ciągu roku. Do Pardubic możecie przyjechać kiedykolwiek i na pewno nie będziecie się nudzić.

Bliższe informacje i audio przewodnika chętnie udzielą i wypożyczą w miejscowym turystycznym centrum informacyjnym:

http://www.ipardubice.cz/

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona używa plików cookie do świadczenia usług, dostosowywania reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. Wyświetl szczegóły