Upravit stránku

Tresura

Koń starokladrubski był na przeciągu stuleci celowo selekcjonowany jako koń powozowy dla dworu cesarskiego, ale swoje miejsce i wykorzystanie znalazł również dziś.

Koń starokladrubski doskonale nadaje się do zawodów zaprzęgów i klasycznej tresury. Ponadto konia starokladrubskiego można zobaczyć na różnych uroczystościach i imprezach kulturalnych w całej Republice Czeskiej. Konia starokladrubskiego można zobaczyć w pokazach kadryla skokowego, pokazach woltyżerskich z dziećmi, lub barokowyych pas de deux w kostiumach. Konie starokladrubskie można podziwiać też w ramach specjalnych występów, jak np. węgierska poczta lub pushball (końska piłka nożna).

Dzięki swojemu spokojnemu i zrównoważonemu charakterowi są często wykorzystywane do hipoterapii i są idealnymi partnerami do jeździectwa wolnoczasowego. Konie starokladrubskie można też spotkać w parkach i w miastach, takich jak Pardubice, Ostrawa lub Praga, gdzie są wykorzystywane jako konie służbowe przez policję konną.

Stadnina Narodowa Kladruby nad Labem (link: http://www.nhkladruby.cz/)

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona używa plików cookie do świadczenia usług, dostosowywania reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. Wyświetl szczegóły