Upravit stránku

Wýścigi

Wyścigi to jeden z najbardziej lubianych sportów jeździeckich na świecie. Zazwyczaj odbywają się na specjalnych torach, ale można je również zobaczyć w innych miejscach.

Najstarszymi wyścigami w Hiszpanii są Sanlúcar de Barrameda. Ich historia rozpoczyna się w pierwszych dziesięcioleciach XIX wieku, kiedy to właściciele koni, którzy przewozili ryby i inne owoce morza z Bajo de Guía, organizowali nieformalne zawody.

Pierwsze regularne zawody odbyły się 31 sierpnia 1845 r. zgodnie z zasadami oceny zdolności, wagi i szybkości konia. Obecnie trasa wyścigów prowadzi z Bajo de Guía do Las Piletas przez ponad dwa kilometry drobnego piasku; przy wieczornym odpływie plaża tworzy doskonały, naturalny tor wyścigowy.

Wyścigi w Sanlúcar de Barrameda zostały ogłoszone HISZPAŃSKĄ ATRAKCJĄ TURYSTYCZNĄ O ZNACZENIU MIĘDZYNARODOWYM.

WYSTAWA I KONKURS ZAPRZĘGÓW 

Celem jest wykonanie serii zadań z zaprzęgiem. W zaprzęgu może się znajdować jeden koń („limonera“), dwa („troncos“), cztery („cuartas“), pięć („media potencia o enganche a la Jerezana“) lub sześć („potencia“).

Konkursy obejmują także dresaż, maraton (podobnie jak w cross-country jeździ się przez przeszkody rozmieszczone w terenie) i prowadzenie wozu (przeszkody na arenie). 


KOŃ HISZPAŃSKI CZYSTEJ KRWI

http://www.turismojerez.com/images/Archivos-adjuntos/Ruta_Ecuestre/THE_SPANISH_PURE_BRED_HORSE.pdf  

Stowarzyszenie hodowców koni hiszpańskich czystej krwi
https://www.ancce.es/en/contenido/el-caballo-espanol 

RASA CARTUJANO

http://www.turismojerez.com/images/Archivos-adjuntos/Ruta_Ecuestre/THE_CARTUJANO_HORSE.pdf  
https://yeguadacartuja.com/jerez-de-la-frontera/espectaculo-ecuestre/8/0/the-carthusian-horse 

 

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona używa plików cookie do świadczenia usług, dostosowywania reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. Wyświetl szczegóły