Upravit stránku

Dostihy

Dostihové závody jsou jedním z nejoblíbenějších jezdeckých sportů na světě.  Obvykle se konají na speciálních závodištích, ale uvidíme je i jinde.

Za nejstarší závody ve Španělsku se považují dostihy Sanlúcar de Barrameda.  Jejich historie sahá k neformálním soutěžím pořádaným majiteli koní, kteří přepravovali ryby a jiné mořské plody z Bajo de Guía v prvních desetiletích 19. století.


První regulérní závod se konal 31. srpna 1845 v souladu s pravidly upravujícími hodnocení způsobilosti, hmotnosti a rychlosti koně. Dnes vede trasa závodu z Bajo de Guía do Las Piletas více než dvěma kilometry jemného písku; pláž se za večerního odlivu promění na skvělou přírodní závodní dráhu.  

Dostihy v Sanlúcar de Barrameda byly prohlášeny za ŠPANĚLSKOU TURISTICKOU ATRAKCI MEZINÁRODNÍHO VÝZNAMU.

VÝSTAVA A SOUTEŽ POVOZŮ

Cílem je provést sérii úkolů s povozem. V zápřahu může být jeden kůň („limonera“), dva („troncos“), čtyři („cuartas“), pět („media potencia o enganche a la Jerezana“) nebo šest koní („potencia“).

Tyto soutěže zahrnují také drezuru, maraton (podobně jako u cross-country se jede přes překážky rozmístěné v terénu) a vedení vozu (překážky v aréně). 


ČISTOKREVNÝ ŠPANĚLSKÝ KŮŇ 
http://www.turismojerez.com/images/Archivos-adjuntos/Ruta_Ecuestre/THE_SPANISH_PURE_BRED_HORSE.pdf  

Sdružení chovatelů čistokrevných španělských koní
https://www.ancce.es/en/contenido/el-caballo-espanol 

PLEMENO CARTUJANO 
http://www.turismojerez.com/images/Archivos-adjuntos/Ruta_Ecuestre/THE_CARTUJANO_HORSE.pdf  
https://yeguadacartuja.com/jerez-de-la-frontera/espectaculo-ecuestre/8/0/the-carthusian-horse 


 

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti