Upravit stránku

Drezúra

JEZDECKÉ DISCIPLÍNY

V současné době se provozuje mnoho jezdeckých sportů. Mezi nejdůležitější můžeme počítat koňské dostihy, klasickou drezuru a Vaqueru (andaluský venkovský styl), parkur, rychlostní závody, překážkové závody, klusáky, povozy, „Acoso y derribo“ (pronásledování býků a souboj s nimi), jízdu na ponících, polo a další variantní soutěže.

ACOSO Y DERRIBO (pronásledování a skolení býka)

Svůj původ má v umění ovládnout býka v terénu při výběru chovných kusů. Podobná soutěž se konala poprvé v Jerezu.

Účastní se jí dvoučlenné týmy na koních („garrochista“ a „amparador“).  Cílem je několikrát chytit a označkovat mladé zvíře s pomocí kopí („garrocha“, tedy tyč se značkovacím železem na konci) ve vyhrazeném prostoru a v omezeném čase.

DOMA VAQUERA (ANDALUSKÁ DREZURA) 

Jezdecká disciplína, jejímž cílem je udržovat koně v klidu a pod pevnou kontrolou, kdy se dá použít v celé škále praktických situací v terénu.

Kořeny najdeme v kovbojském řemesle, kdy úkolem bylo udržet pohromadě stádo dobytka.  Koně s jistým krokem poskytují jezdci jistotu nutnou při oddělování zvířat kdykoli to je potřeba, hlavně pro manipulaci s chovem v ohradách, např. při značkování.

KLASICKÁ DREZURA

Klasická drezura spočívá ve zlepšování vrozených fyzických vlastností koně tak, aby dosahoval ladnějších a krásnějších pohybů. Mezi jezdcem a zvířetem panuje naprosto vyrovnaný klid a porozumění.


RAID (zátěžová disciplína)

Závodí se na čas a dlouhé vzdálenosti; prověřuje se rychlost, odolnost a celkové schopnosti koně i dovednosti jezdce, který musí prokázat, že koně umí vést a udržovat v rytmu potřebném pro zvládnutí zkoušky.

U této disciplíny se provádějí povinné veterinární kontroly zaměřené na sledování zdravotního stavu koně.

Královská andaluská škola jezdeckého umění / Fundación Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre: www.realescuela.org

2002 Jezdecké středisko / Centro Ecuestre 2002: http://centroecuestre2002.es

Jezdecké centrum El Juncal / CIEH  El Juncal: https://es-es.facebook.com/centro.ecuestreeljuncal

Jezdecká škola Chapín / Escuela Hípica Chapín: www.hipicachapin.com 

Výcvikové středisko Los Llanos de Vico a hřebčín Alpende / Centro de Formación Los Llanos de Vico y Ganadería Alpende: http://www.ganaderiaalpende.es

Klub Polo del Sol / Club Polo del Sol: www.clubpolodelsol.com

Klub Nazaret: http://www.clubnazaret.org/p/hipica

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti