Upravit stránku

Drezura

Drezura (slovo francouzského původu, nejčastěji překládané jako „výcvik“) je špičková forma jezdectví, která se předvádí na zvláštních přehlídkách a soutěžích. Někde je považovaná za svébytné umění. Mezinárodní jezdecká federace definuje drezuru jako jezdecký sport: „vrcholnou podobu výcviku koně“, kde „kůň a jezdec zpaměti předvádějí sérii nacvičených pohybů“. 

Pořádají se soutěže na různých úrovních – od amatérských přes olympijské až po Světové jezdecké hry. Hlavním účelem drezury je prostřednictvím standardních propracovaných metod výcviku rozvíjet přirozené atletické schopnosti koně a jeho ochotu předvádět, co se naučil, což vede k maximálnímu využití potenciálu jezdeckého koně. Drezurní kůň na vrcholu své kariéry dokonale reaguje na minimální pobídky jezdce. Jezdec je uvolněný, zdánlivě ho nestojí žádné úsilí ovládat koně, který rád vykonává požadované úkoly.


Horseball je týmová míčová hra, kde cílem je sbírat body umístěním míče do koše o průměru 1 m. Jde vlastně o kombinaci pola, ragby a košíkové. Jedna z deseti disciplín oficiálně uznávaných Mezinárodní jezdeckou federací.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti