Upravit stránku

Koně

Středisko vysokého jezdectví Hippos Golegã je prvním svého druhu v Portugalsku. Je vybudováno tak, aby vyhovovalo jednotlivým jezdcům, ale i potřebám národních i mezinárodních týmů, v rámci přípravy na vrcholné mezinárodní soutěže (evropská a světová mistrovství, olympijské a paralympijské hry).

Golegã se někdy označuje za hlavní město koní; najdete je v samotném srdci Portugalska, poblíž dálnic A1 a A23, hodinu cesty od lisabonského letiště a hranic se Španělskem, v blízkosti železničního koridoru.

Středisko otevřelo svoje brány v květnu 2013 a je prvním zařízením tohoto typu určeným pro jezdecké sporty v Portugalsku. Je vybudováno tak, aby vyhovovalo jednotlivým jezdcům, ale i početným národním i mezinárodním týmům, které se připravují na vrcholné mezinárodní soutěže (evropská a světová mistrovství, olympijské a paralympijské hry). Centrum jezdeckého sportu vychovává atlety a týmy, jejichž úkolem je reprezentovat Portugalsko na různých mezinárodních akcích. Péče o sportovce je všestranná, týká se jejich fyzického i psychického stavu a zahrnuje na míru přizpůsobený trénink tak, aby zvyšovali svou výkonnost. Totéž lze říci i o péči o koně, která je důsledně programovaná a cílená tak, aby zvířata dosahovala špičkových výsledků v individuálních i týmových disciplínách. Ve středisku fungují veterináři, kteří mají dostatek prostoru a vybavení pro diagnostiku, léčbu a terapii, a samozřejmě pro monitorování výkonnosti.

Budovy a zázemí byly navrženy a vybudovány tak, aby odpovídaly organizačním požadavkům všech jezdeckých disciplín na národní a mezinárodní úrovni, v souladu s pokyny Portugalské jezdecké federace i Mezinárodní jezdecké federace. Na školení sem jezdí nejen sportovci, ale i rozhodčí, trenéři a jejich asistenti – účastníci různých domácích a/nebo světových akcí (evropské a světové poháry).

Golegã je v současnosti ideálním místem pro jezdecký trénink obecně; díky financování EU má k dispozici nadstandardní infrastrukturu a vybavení. Středisko navázalo spolupráci se sítí EuroEquus, kde jsou členy Jerez de la Frontera (Španělsko), Waregem (Belgie) Pardubice (Česká republika) a Wroclaw (Polsko).
 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti