Upravit stránku

Turistické info


Klidná vesnička Golegã, která se nachází v srdci Portugalska, je historicky známa svým kouzlem a oázou odpočinku pro jezdce a koně, a farmami, které hrají významnou roli v zemědělství a chovu koní.

Je to právě tady, na zvláštní křižovatce mezi nížinou a řekou Tejo, kam v polovině května dorazí poutníci, kteří se vrátí až v listopadu; je to právě tady, ta země známých toreadorů, jako Manuel dos Santos a další, kde tento vášnivý lid oslaví svou celoroční práci zářijovým festivalem; je to právě tady, kde sportovci s mezinárodní reputací přicházejí na červnové akce; je to tady, kde po celý rok můžete vidět a navštívit jedinečné fotografické studio z devatenáctého století, vytvořené Carlosem Relvasem, které zachycuje jeho vlastní umění; je to tady, kde se narodil Martins Correia, kde můžete najít jeho umělecká díla jako v matčině klíně, vystavené v galerii nebo na ulicích; je to blízkoAlmondy, kde se narodil José Saramago, literární osobnost. V blízkosti Golegy se nachází zvláštní záplavová oblast, která představuje biosférickou rezervaci Boshilobo Mars. Je to právě tady, že srdce Ribatejo, kde se lidé setkávají s lidmi, přivítá cizince jako žádné jiné město. "Najděte nás a přijďte žít tak, jak žijeme my!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti