Upravit stránku

Stajnie

W wyścigowych stajniach na Partynicach przebywa około 200 koni, które tutaj trenują i biorą udział w gonitwach. Ale nie tylko tutaj rywalizują na torze – konie z Wrocławia często ścigają się również na innych torach, krajowych i zagranicznych, przywożąc liczne zwycięstwa.

Szczególnie obfity w wyjazdowe sukcesy był sezon 2018. Konie partynickich trenerów zwyciężały na Służewcu w Warszawie i na hipodromie w Sopocie, ale przede wszystkim święciły triumfy poza granicami kraju. Po najbardziej spektakularne zwycięstwo sięgnął Fazza Al Khalediah. Ten trenowany przez Michała Borkowskiego koń sensacyjnie wygrał na słynnym paryskim torze Longchamp prestiżową gonitwę Qatar Arabian World Cup najwyższej rangi G1 z pulą nagród w wysokości 1 000 000 euro, najlepszy był także w Mediolanie.

Zwycięstwo z Berlina przywiozła Zarra, a z czeskiego Mostu – Inferna; oba konie trenuje na Partynicach Robert Świątek. Z jego stajni pochodzi również Haad Rin, który wygrał we Wrocławiu dwie międzynarodowe gonitwy, Wielką Partynicką (płoty) i Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego (przeszkody).

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona używa plików cookie do świadczenia usług, dostosowywania reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. Wyświetl szczegóły