Upravit stránku

Wydarzenia Wrocław

03/05/2022 // OTWARCIE SEZONU WYŚCIGOWEGO

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice jest jedynym polskim torem przeszkodowym, ale rozgrywa się na nim także gonitwy płaskie. Powstał w 1907 roku i jest wpisany w życie Wrocławian. Mieszkańcy kochają wyścigi. Od 2013 roku wyścigi konne we Wrocławiu biją rekordy frekwencji. W ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia pandemiczne otwarcie sezonu odbyło się bez udziału publiczności. W tym roku liczymy na kolejny rekord liczby odwiedzających nas gości.

04/09/2022 // WIELKA WROCŁAWSKA

Przeszkodę „skok trybunowy“ skacze się tylko dwa razy do roku: podczas Wielkiej Wrocławskiej (wrzesień) i Crystal Cup (październik). Zawsze towarzyszy jej gorący aplauz publiczności. Przeszkoda składa się z żywopłotu o wysokości 180 cm, za którym znajduje się suchy rów. Jest to najtrudniejsza przeszkoda na wrocławskim torze. Aby ją pokonać, koń musi oddać pięciometrowy skok. Przeszkodę wodną uwielbiają fotoreporterzy. Ma 30 metrów długości i 60 centymetrów głębokości. Trudność w jej pokonaniu polega na tym, że galopujący koń nagle zmienia podłoże i woda wytrąca go z rytmu.
 

15-18/09/2022 // PAT PARELLI W POLSCE

Na to wydarzenie czekał cały jeździecki świat – we wrześniu Polskę odwiedzi Pat Parelli – jeden z najbardziej znanych i cenionych trenerów jeździectwa naturalnego na świecie. Przyjedzie na specjalne zaproszenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Podczas czterodniowej wizyty wygłosi wykład na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu (15.09) oraz będzie pracował z 16 parami (jeździec + koń) podczas Kliniki Pata Parelliego (16-18.09).

15/10/2022 // WYŚCIGI KONNE - CRYSTAL CUP

Od 2017 roku na wrocławskim hipodromie rozgrywany jest Crystal Cup European Cross Country Challenge, pucharowy cykl gonitw skakanych organizowany przez dziesięć europejskich torów przeszkodowych. Wrocław jest jednym z nich. Gdyby użyć porównania piłkarskiego, to jest Liga Mistrzów. Crystal Cup promuje gonitwy przeszkodowe, najtrudniejszą dyscyplinę konną.

23-25/10/2022 // MISTRZOSTWA POLSKI W WOLTYŻERCE

Woltyżerka jest treningiem akrobatycznym na stępującym lub galopującym koniu, kształtującym siłę, gibkość oraz równowagę. Inicjatorem naszej woltyżerki jest Tomasz Ogonowski. reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy, pięciokrotny Mistrz Polski. Kształcimy zawodników zarówno początkujących jak i sięgających poziomu międzynarodowego, których posiadamy w naszym zespole. Na rok 2021 trójka naszych Juniorów zakwalifikowała się do Kadry Narodowej PZJ. Obecny skład naszych woltyżerów liczy 30 osób. Unikalnym na skalę światową jest pokaz woltyżerki na koniu bez ogłowia.

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona używa plików cookie do świadczenia usług, dostosowywania reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. Wyświetl szczegóły