Upravit stránku

Wydarzenia Wrocław

23/04/2023 // OTWARCIE SEZONU WYŚCIGOWEGO

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice jest jedynym polskim torem przeszkodowym, ale rozgrywa się na nim także gonitwy płaskie. Powstał w 1907 roku i jest wpisany w życie Wrocławian. Mieszkańcy kochają wyścigi. Z roku na rok wyścigi konne we Wrocławiu stają się coraz bardziej popularne. W ubiegłym roku podczas Otwarcia Sezonu padł rekord liczby osób, które odwiedziły nasz tor - wyścigi obejrzało 21 tysięcy widzów!

03/09/2023 // WIELKA WROCŁAWSKA

Przeszkodę „skok trybunowy“ skacze się tylko dwa razy do roku: podczas Wielkiej Wrocławskiej (wrzesień) i Crystal Cup (październik). Zawsze towarzyszy jej gorący aplauz publiczności. Przeszkoda składa się z żywopłotu o wysokości 180 cm, za którym znajduje się suchy rów. Jest to najtrudniejsza przeszkoda na wrocławskim torze. Aby ją pokonać, koń musi oddać pięciometrowy skok. Przeszkodę wodną uwielbiają fotoreporterzy. Ma 30 metrów długości i 60 centymetrów głębokości. Trudność w jej pokonaniu polega na tym, że galopujący koń nagle zmienia podłoże i woda wytrąca go z rytmu.

08-10/09/2023 // IX MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA W JEŹDZIE BEZ OGŁOWIA EURO EQUUS

Jazda na koniu bez ogłowia jest przejawem najwyższego poziomu zaufania między człowiekiem a zwierzęciem. Na świecie w ten sposób jeździ coraz więcej osób, ale jest tylko jedno miejsce, w którym co roku odbywają się Mistrzostwa – jest to Wrocław. Podczas zawodów będzie kilka różnych dyscyplin: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, Working Equitation i Liberty trial, a to wszystko bez ogłowia!

22/10/2023 // WYŚCIGI KONNE - CRYSTAL CUP

Od 2017 roku na wrocławskim hipodromie rozgrywany jest Crystal Cup European Cross Country Challenge, pucharowy cykl gonitw skakanych organizowany przez dziesięć europejskich torów przeszkodowych. Wrocław jest jednym z nich. Gdyby użyć porównania piłkarskiego, to jest Liga Mistrzów. Crystal Cup promuje gonitwy przeszkodowe, najtrudniejszą dyscyplinę konną.

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona używa plików cookie do świadczenia usług, dostosowywania reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. Wyświetl szczegóły