Upravit stránku

Konie

Ośrodek jeździecki Hippos Golegã jest pierwszym tego typu ośrodkiem w Portugalii. Został stworzony tak, aby spełniać potrzeby poszczególnych jeźdźców, a także potrzeby teamów krajowych i międzynarodowych, w ramach przygotowań do prestiżowych konkursów międzynarodowych (mistrzostwa europejskie i światowe, igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie).

Golegã nazywana jest czasami stolicą koni; znajduje się w samym sercu Portugalii, w pobliżu autostrad A1 i A23, godzinę drogi od lotniska w Lizbonie i granic z Hiszpanią, niedaleko korytarza kolejowego.

Ośrodek otworzył swoje podwoje w maju 2013 roku i jest pierwszym tego typu centrum przeznaczonym dla sportów jeździeckich w Portugalii. Został wybudowany tak, by spełniać potrzeby nie tylko poszczególnych jeźdźców, ale i licznych teamów krajowych i międzynarodowych, przygotowujących się do prestiżowych konkursów międzynarodowych (mistrzostw światowych i europejskich, igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich). Centrum sportu jeździeckiego wychowuje lekkoatletów i zespoły, których celem jest reprezentowanie Portugalii na różnych imprezach międzynarodowych. Odznacza się wszechstronną opieką nad sportowcami, zarówno ich stanem fizycznym, jak i psychicznym, a także obejmuje odpowiednio dostosowany i efektywny trening. To samo można powiedzieć o opiece nad końmi, która jest dokładnie zaplanowana i dostosowana w taki sposób, aby zwierzęta osiągały perfekcyjne wyniki zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i grupowych. W ośrodku pracują weterynarze mający odpowiednią przestrzeń i wyposażenie do prawidłowej diagnostyki, leczenia i terapii, a także monitorowania możliwości konia.
Budynki i zaplecze zostały odpowiednio zaprojektowane i wybudowane, dzięki czemu spełniają wymagania organizacyjne wszystkich dyscyplin jeździeckich na poziomie krajowym i międzynarodowym, a także są zgodne z wymaganiami Portugalskiej Federacji Jeździeckiej i Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Na tutejsze szkolenia przyjeżdżają nie tylko sportowcy, ale także sędziowie, trenerzy i ich asystenci – uczestnicy różnych krajowych i/lub światowych imprez (puchary europejskie i światowe).

Golegã jest współcześnie idealnym miejscem do treningu jeździeckiego; dzięki finansowaniu UE ma do dyspozycji ponadstandardową infrastrukturę i wyposażenie. Ośrodek nawiązał współpracę z siecią EuroEquus, której członkami są Jerez de la Frontera (Hiszpania), Waregem (Belgia) Pardubice (Republika Czeska) i Wrocław (Polska).
 

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona używa plików cookie do świadczenia usług, dostosowywania reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. Wyświetl szczegóły